Neljä tarinaa: Polun päistä ja sen varrelta - Tero

Olen naimisissa ja koen, että erityistä siinä on yhdessä vietetty aika. Kaikki on yksinkertaisempaa, ja asioita on helppo jakaa.

Tulevaisuudelta odotan aika perusasioita: omakotitaloa, lapsia ja sitä, että saisimme olla terveitä. Eniten kuitenkin odotan, että kaikki jatkuisi samanlaisena. Olemme hyvin onnellisia tällä hetkellä.

Suurimpia haasteita itselleni on toisen huomioonottaminen ja anteeksiantaminen. Rakastaminen on tahdon asia. On helppo rakastaa hyvinä päivinä, mutta myös vaikeina päivinä tulee rakastaa ja kunnioittaa.

Tämä artikkeli on lyhennelmä samannimisestä artikkelista Nuotassa 1/2012. Voit tutustua lehteen näytenumeron kautta tai tilata lehden kotiisi.

 

Nuotta arkisto avattu

Maata Näkyvissä -festareiden kunniaksi julkaisemme vuosien 2002-2010 Nuotta -lehdet sinun luettavaksesi. Uusimmat lehdet saat tilaamalla Nuotan kotiisi.

Nuotta itselle tai lahjaksi
Mainos Nuotta.comissa tavoittaa yli 350 000 15-25 vuotiasta vuodessa. Ota yhteyttä.